به عنوان پادشاه، چارلز ثروت های ناگفته ای را به ارث می برد و کنترل دارایی های عظیم خود را به ویلیام واگذار می کند.

شاه چارلز سوم مدتها قبل از اینکه امپراتوری مادرش را به ارث ببرد، امپراتوری خود را بنا کرد: او نیم قرن وقت صرف کرد تا املاک سلطنتی خود را به یک سبد میلیارد دلاری تبدیل کند و یکی از پولسازترین پولسازان در تجارت خانواده سلطنتی باشد.

در حالی که مادرش، ملکه الیزابت دوم، تا حد زیادی مسئولیت کارنامه خود را به وی واگذار کرد، چارلز عمیق تر در توسعه املاک خصوصی معروف به دوک نشین کورنوال مشارکت داشت. در دهه گذشته، او تیم بزرگی از مدیران حرفه ای را گرد هم آورد که ارزش و سود پرتفوی او را حدود 50 درصد افزایش دادند.

امروزه، دوک نشین کورنوال صاحب زمین کریکت برجسته معروف به بیضی، زمین های کشاورزی سرسبز در جنوب انگلستان، اجاره تعطیلات کنار دریا، فضای اداری در لندن و انبار سوپرمارکت در حومه شهر است. (دوک نشین منطقه ای است که به طور سنتی توسط دوک یا دوشس اداره می شود.) مجموعه املاک و مستغلات 130000 هکتاری، تقریباً به اندازه شیکاگو، میلیون ها دلار در سال درآمد اجاره ایجاد می کند.

دارایی های این مجموعه تقریباً 1.4 میلیارد دلار ارزش دارد، در حالی که حدود 949 میلیون دلار در سبد خصوصی ملکه است. این دو املاک نشان دهنده بخش کوچکی از ثروت 28 میلیارد دلاری خانواده سلطنتی است. علاوه بر این، خانواده دارای ثروت شخصی است که یک راز کاملا محافظت شده باقی می ماند.

چارلز به عنوان پادشاه، سبد مادرش را به دست می گیرد و سهمی از این ثروت شخصی ناگفته را به ارث می برد. در حالی که شهروندان بریتانیایی به طور معمول حدود 40 درصد مالیات بر ارث می پردازند، پادشاه چارلز این مالیات را رایگان دریافت می کند. او همچنین کنترل دوک نشین خود را به پسر بزرگش، ویلیام، واگذار می کند تا بدون پرداخت مالیات شرکت، توسعه یابد.

مطلب جدید پیشنهادی  اسناد فاش شده حاکی از آن است که روسیه در حال برنامه ریزی برای تانک های جدید غربی است