برنامه Parler: عصبانیت توسط برچسب های فیس بوک و توییتر ، محافظه کاران به سمت گزینه های دیگری می روند

از دیگر افرادی که در هفته های گذشته در شبکه اجتماعی جایگزین Parler فعال بوده اند می توان به شان هانیتی ، مجری فاکس نیوز ، مارک لوین شخصیت رادیو ، لورا لومر ، فعال راست افراطی ، تد کروز سناتور و دوین نونس نماینده مجلس ، اشاره کرد. اریک ترامپ همچنین یک حساب تأیید شده توسط پارلر مانند کارزار ریاست جمهوری دونالد ترامپ دارد.

تعداد قابل توجهی از کاربران این صداها را بر روی سیستم عامل دنبال کرده اند ، که به دلیل شکایات مربوط به اقداماتی که سیستم عامل های رسانه های اجتماعی علیه اطلاعات غلط در انتخابات و ادعاهای دروغین درباره تقلب در رای دهندگان انجام داده اند ، مانند اختلاف در ادعاها با برچسب های بررسی واقعیت ، به آنها دامن زده است. به ویژه توییتر در مورد بسیاری از توییت های رئیس جمهور ترامپ در جریان انتخابات اقدام تهاجمی انجام داد. در یک زمان ، شبکه اجتماعی برچسب های هشدار دهنده را به بیش از یک سوم توییت های ترامپ پس از بسته شدن نظرسنجی ها اعمال کرد. برخی از توییت های ترامپ در پشت یک برچسب هشدار دهنده پنهان شده بود که کاربران باید قبل از اینکه بخواهند آنچه را که می خوانند کلیک کنند.

پارلر ، که در سال 2018 توسط جان ماتز و جارد تامسون تاسیس شد ، خود را به عنوان “رسانه های اجتماعی بی طرف” و مکانی که در آن مردم می توانند “آزادانه صحبت کنند و بدون اینکه ترس از” تغییر شکل دادن “نظرات شما داشته باشند ،” آزادانه صحبت می کنند ” توضیحات فروشگاه برنامه. به نظر می رسد با فید اصلی ، تعداد دنبال کنندگان و روش های اشتراک پست ها و پیوندها ، از توییتر و اینستاگرام جمع شده است.

همچنین با اطلاعات غلط ، از جمله جریان ادعاهای بی اساس در مورد تقلب در رأی دهندگان ، مانند ادعاهای دروغین مبنی بر اینکه “میلیون ها” آرا از بین رفته یا از دونالد ترامپ به جو بایدن منتقل شده اند ، مملو از آن است.

چگونه توییتر ، فیس بوک و یوتیوب با اطلاعات نادرست انتخابات برخورد می کنند
این برنامه پس از انتخابات ایالات متحده شاهد هجوم بارگیری است. به گفته Apptopia که برنامه های تلفن همراه را ردیابی می کند ، Parler روز یکشنبه برای اولین بار در میان برنامه های رایگان اپل در فروشگاه App اپل رتبه یک را کسب کرد – جلوتر از نام های TikTok و YouTube. طبق نامه مدیرعامل Parler Matze ، از جمعه گذشته ، بیش از 4.5 میلیون نفر برای ثبت نام در حساب ها ثبت نام کرده اند. CNN Business از پارلر در مورد هجوم صداهای محافظه کار اخیر و اینکه آیا این پلتفرم از هر نوع تعدیل محتوا استفاده می کند اما پاسخی دریافت نکرده است ، س askedال کرده است.

جوآن دونووان ، متخصص افراط گرایی آنلاین گفت: “بسیاری از افراد برای اولین بار هستند که پارلر را کشف می کنند ، اما از نظر داشتن اتاق پژواک برای هر دو اخبار راست ، و همچنین اطلاعات غلط برای مدتی وجود داشته است.” و مدیر اطلاعات و تحقیقات غیرمجاز مرکز شورنشتاین در رسانه ها ، سیاست ها و سیاست های عمومی در دانشگاه هاروارد.

مطلب جدید پیشنهادی  دیگر چک های سفید وجود ندارد: عربستان سعودی کمک های منطقه ای را قطع می کند

خواننده جوی ویلا ، یکی از هواداران پرزیدنت ترامپ ، به نزدیک 250،000 نفر از دنبال کنندگان توییتر خود گفت که اوایل این هفته به دنبال او در Parler بروند. وی گفت که قبلاً یکی از فیلمهای YouTube خود را به طور موقت حذف کرده بود و احساس می کند محافظه کاران در سیستم عاملهای بزرگتر رسانه های اجتماعی “حق رای” ندارند.

ویا در نامه الکترونیکی به سی ان ان بیزنس گفت: “بسیاری از ممنوعیت ها ، سانسورها و” بررسی واقعی “اشباع شده به ضرر این است که بتوانید آزادانه هر چیزی را حتی برای رئیس جمهور ایالات متحده ارسال کنید. “من عاشق این هستم که پارلر در مورد افرادی که پست های من را مشاهده می کنند شفاف باشد و آنها آزادی بیان و آزادی اندیشه را ترویج کرده و از آن حمایت می کنند.”

فیس بوک ، توییتر و سایر شبکه های اجتماعی تلاش برای سرکوب اطلاعات نادرست را افزایش داده اند ، این امر در حالی است که اعتراض محافظه کاران برجسته مبنی بر سانسور نامتناسب صدای آنها صورت می گیرد.

توییتر (TWTR) و فیس بوک (FB) حاضر به اظهار نظر در مورد این داستان نشد.

فقط پارلر نیست که تقویت می شود. برنامه رسانه راست گرای Newsmax اخیراً از جدول برنامه ها بالا رفته است و سایر برنامه های اجتماعی مانند MeWe و پلتفرم اشتراک ویدیو Rumble نیز در حال بدست آمدن هستند که هر دو قول می دهند صدای مردم را کم نکنند.

اورن سگال ، معاون رئیس جمهور در مرکز افراط گرایی لیگ ضد افترا ، هشدار داد که گرچه پارلر در بین محافظه کاران محبوب شده است ، اما افراط گرایان را نیز به خود جذب می کند. او نگران است که این امر می تواند افراد غیر افراطی را در معرض دیدگاه های رادیکال قرار دهد.

مطلب جدید پیشنهادی  جریان دادرسی دادگاه جنگ از یک اتاق مخفی در ویرجینیا به گوانتانامو

سگال گفت: “ما هر از چند گاهی شاهد آن بوده ایم كه افراط گرایان در صورت یافتن مشكلاتی در سیستم عامل های مستقر شده خود ، همیشه به دنبال گزینه های دیگری برای مهاجرت هستند.” “اگر بسیاری از افراد برای شنیدن Laura Ingrahms و Sean Hannitys به سكویی مهاجرت كنند ، اما در حال دریافت دوز ثابت پسران مغرور هستند … این ممكن است حاشیه ها را به روشی عادی كند كه در حالت عادی نخواهد بود.”

(پسران مغرور گروهی هستند که از طرف حزب عدالت و توسعه برچسب ایدئولوژی آنها “زن ستیز ، اسلام هراسی ، ترنس هراسی و ضد مهاجرت” زده شده است).

5 گزارش اطلاعات غلط از هفته انتخابات
بر اساس گزارش ADL که روز پنجشنبه منتشر شد ، اعضای پسران مغرور ، طرفداران تئوری توطئه QAnon ، افراط گرایان ضد دولت و برتری طلبان سفید پوست ، همه علناً نظرات خود را در مورد پارلر تبلیغ می کنند. ADL گفت: “انکار هولوکاست ، یهودستیزی ، نژادپرستی و سایر اشکال تعصب نیز به راحتی یافت می شود.”
بر اساس گزارش ADL ، هر دو افراط گرایان و “محافظه کاران اصلی” از این برنامه برای سازماندهی و استخدام در رویدادهای طرفدار ترامپ مانند “راهپیمایی MAGA Million” در واشنگتن دی سی استفاده می کنند. در همین حال ، یک رویداد مجازی در فیس بوک که برای جمعه برنامه ریزی شده است ، مردم را به پیوستن به سیستم عامل های جایگزین مانند Parler ترغیب می کند. در بنر این رویداد آمده است: “از FACEBOOK خارج شوید. به رسانه رسانه اجتماعی دیگری بپیوندید که ایالات متحده را سانسور نمی کند! #MassExitOffFacebook 13 نوامبر 2020.” RSVP های این رویداد در بالای 78000 نفر قرار گرفتند ، در حالی که بیش از 393،000 کاربر فیس بوک اظهار علاقه کردند.
اما قدرت ماندن پارلر یک سوال آشکار است. در طول سال ها ، فریادهای سانسور چندین گزینه برای محصول مانند Gab ، 4chan و 8chan ایجاد کرده است. با این حال ، هیچ یک هنوز موفق به ایجاد یک پلت فرم با تمایل راست با دوام و قوی نشده اند. این بازیکنان کوچکتر فاقد منابع شرکت های بزرگی مانند فیس بوک هستند ، زیرساخت های آنها تحت فشار افزایش ترافیک می تواند متلاطم شود و به طور معمول همه ویژگی های سایر سیستم عامل های اجتماعی را که کاربران به آنها عادت کرده اند ندارند.

Donovan از دانشگاه هاروارد گفت: “وقتی این برنامه های جزئی محبوب می شوند ، کار نمی کنند.” “مردم سعی می کنند از برخی سیستم عامل های بزرگ به نوعی مهاجرت جمعی داشته باشند و نمی توانند زیرا تجربه کاربر فقط ضعیف است.”

مطلب جدید پیشنهادی  باربری بلوار تعاون - اتوبار بلوار تعاون - 20% تخفیف - 44440426