با رد رای Pro 22 ، همه نگاه ها به درآمد Uber است

سهام این شرکت روز چهارشنبه با انتشار اخباری مبنی بر تصویب پیشنهاد 22 یا “Prop 22” ، تقریباً 15 درصد افزایش یافت.

با پشت سر گذاشتن روز انتخابات ، این شرکت اکنون باید در مورد سایر موضوعات مهم با سرمایه گذاران مقابله کند ، مانند زمان از دست دادن میلیاردها دلار و تأثیرات منفی ویروس کرونا در تجارت خود.
اوبر پس از بسته شدن بازار در روز پنج شنبه ، درآمد سه ماهه سوم خود را گزارش می دهد. انتظار می رود درآمد این شرکت در مقایسه با 3.8 میلیارد دلار در مدت مشابه سال گذشته به 3.2 میلیارد دلار کاهش یابد و انتظار می رود زیان هر سهم 0.65 دلار یا زیان تخمینی 1.1 میلیارد دلار داشته باشد ، در حالی که 0.68 دلار هر زیان هر سهم طی طبق همان برآورد تحلیلگر که توسط Refinitiv جمع آوری شده است ، مدت مشابه سال گذشته است.

در اینجا Uber ایستاده است و تحلیلگران مراقب چه چیزی هستند.

یک ابر بر سر کارش پاک شده است

تام وایت ، یک تحلیلگر در DA Davidson ، به CNN Business گفت که ابر نظارتی هنگام طبقه بندی رانندگان با رای کالیفرنیایی “معکوس” شده است.

Prop 22 برای کنارگذاشتن قانون جدید کالیفرنیا ، مونتاژ لایحه 5 یا AB-5 ، که از اول ژانویه به اجرا درآمد و از آزمون “ABC” استفاده می کند ، برای تعیین اینکه آیا کارگران کارمندانی هستند که از حمایت و مزایای کار برخوردار هستند ، طراحی شده است. مدت طولانی است که طبقه بندی رانندگان آنها به عنوان کارمند به عنوان یک تهدید بالقوه وجودی برای Uber در نظر گرفته شده است ، که تجارت خود را با ناوگان عظیم کارگران که به عنوان پیمانکار مستقل از آنها رفتار می کرد ، مقصر دانست و از مسئولیت مزایای پر هزینه ای که برای کارمندان برخوردار است ، مانند حداقل دستمزد ، اضافه کار ، مرخصی استعلاجی و بیمه بیکاری پرداخت می شود.

Uber ، Lyft ، DoorDash ، Instacart و Postmates متعلق به Uber بیش از 200 میلیون دلار برای مبارزه با Prop 22 غرق کردند زیرا در صورت عدم موفقیت ، این شرکت مجبور بود اساساً مدل تجاری خود را تغییر دهد. جیک فولر ، تحلیلگر BTIG روز چهارشنبه در یادداشت سرمایه گذاران نوشت که اگر موفق به تصویب نمی شد ، احتمالاً به این معنی بود که Uber رانندگان را کاهش می داد و برای جبران هزینه طبقه بندی مجدد رانندگان به عنوان کارمند ، کرایه ها را افزایش می داد. وی نوشت: “این” کاهش درآمد “بود.

در یادداشت صنعت در آستانه روز انتخابات ، تحلیلگران Wedbush روز دوشنبه نوشتند که تصویب نکردن Prop 22 “احتمالاً منجر به تأثیر منفی خالص مالی در کالیفرنیا و سایر ایالات خواهد شد.” تحلیلگران ودبوش نسبت به رای گیری واکنش نشان دادند و گفتند: “این یک ابر قابل توجه و ابر تاریک را برای افرادی مانند Uber و Lyft از بین می برد.”

آنها نوشتند قبل از نتیجه رأی دادن به پروپ 22 ، وال استریت “این نگرانی را داشت كه اگر پروپ 22 رد نشود ، سایر شهرها و ایالت ها می توانند كالیفرنیا را با تغییر مدل كارمندان دنبال كنند.”

اما تصویب Prop 22 این دلیل را به سرمایه گذاران داد که نسبت به چگونگی تحقق آن در صورت مواجه شدن با دیگر چالش های طبقه بندی راننده در آینده خوش بین باشند. Prop 22 امتیازاتی را برای مزایا به شما اعطا می کند ، اما مجموعه حمایتی که کارمندان دریافت می کنند مانند غرامت کارگران یا بیمه بیکاری نیست. این امتیازات هزینه کمتری دارند ، و این برای اوبر در تلاش برای جلوگیری از خونریزی پول بهتر است. (مخالفان می گویند این امر به هزینه برخی از رانندگان انجام می شود.)
نتیجه اندازه گیری رأی گیری در کالیفرنیا به عنوان زنگ خطری برای چگونگی هدایت Uber و سایر شرکت های اقتصادی با اجرای برنامه های نظارتی در سایر مناطق کشور ارزیابی شد. به عنوان مثال اوبر در حال حاضر با یک مبارزه قانونی بر سر طبقه بندی کارگران در ماساچوست روبرو است.

DA داویدسون وایت گفت که او انتظار دارد مدل Prop 22 که “طبقه جدید” کارگران را تعریف می کند ، الگویی باشد که “بقیه ملت به دنبال آن کار کنند.”

چه زمانی اوبر سود کسب خواهد کرد؟

سرمایه گذاران مشتاق هستند که بفهمند آیا این شرکت در مورد جدول زمانی خود برای به دست آوردن سودآوری به صورت تعدیل شده ، به روزرسانی می کند یا خیر ، که پیش از این برای سرمایه گذاران پیش بینی می کرد تا سال آینده انجام شود.

در سه ماهه گذشته ، Uber درآمد 2.2 میلیارد دلاری را ثبت کرده است که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 29 درصد کاهش نشان می دهد. در طی سه ماهه 1.8 میلیارد دلار ضرر کرد و در سه ماهه نخست امسال نیز 2.9 میلیارد دلار خیره کننده بود. در کل ، Uber در سال 2019 8.5 میلیارد دلار ضرر کرد.
با کاهش تجارت تگرگ به دلیل ویروس ، تجارت تحویل Uber ، Eats ، اهمیت جدیدی به خود گرفته و بزرگترین منبع درآمد خود در سه ماهه گذشته شده است زیرا مردم به طور فزاینده ای به خدمات آن در طول بیماری همه گیر اعتماد می کنند. در ماه ژوئیه ، اوبر اعلام کرد که یکی از رقبای خود را در فضا ، Postmates ، خریداری خواهد کرد تا تلاش کند تجارت خود را تحویل دهد.
همانطور که مدیر عامل شرکت دارا خسروشاهی ماه گذشته در کنفرانس Tech Live وال استریت ژورنال گفت ، Eats هنوز سودآور نیست و این شرکت معتقد است که تقریباً همزمان با تجارت کلی خود به سودآوری خواهد رسید.

وایت گفت که او در حال مشاهده است تا ببیند Uber مشخص می کند که رشد در تجارت تحویل خود ، Eats ، تا چه اندازه در رقابت کلی شرکت برای سودآوری است. سرمایه گذاران با توجه به میزان رقابت در بازار تحویل ، به دقت مشاغل را رصد می کنند – برخی از رقبا در ایالات متحده شامل DoorDash و Grubhub هستند و همچنین اینکه چگونه کسب و کارها در کاهش قیمت ها برای جلب مشتری رقابت می کنند.