با ادامه فروش سوئیچ ، سود نینتندو 200٪ جهش می کند

این شرکت مستقر در کیوتو گفت که سود عملیاتی نیمه اول سال مالی که در سپتامبر به پایان رسید ، در مقایسه با مدت مشابه سال قبل با 209٪ افزایش به 291.4 میلیارد ین ژاپن (2.8 میلیارد دلار) رسیده است. فروش با 73٪ افزایش به 769.5 میلیارد ین (7.4 میلیارد دلار) رسید.

موفقیت نشان می دهد که با گذشت چند ماه از بروز همه گیری ، مردم هنوز هم دسته جمعی به کنسول بازی سوئیچ روی آورده اند. نینتندو از آوریل تا سپتامبر حدود 12.5 میلیون دستگاه را فروخت که نسبت به سال قبل 81٪ افزایش داشته است.

نینتندو در سخنرانی خود برای سرمایه گذاران خاطرنشان کرد: “حرکت فروش گسترده حتی پس از فصل فروش تابستان نیز ادامه دارد.”

این شرکت روز پنجشنبه پیش بینی های فروش سوییچ را افزایش داد و پیش بینی جهش در سال مالی منتهی به مارس را پیش بینی کرد. اکنون انتظار می رود 24 میلیون واحد فروش داشته باشد ، در حالی که 19 میلیون پیش بینی شده بود. انتظار می رود سود این شرکت تا 50٪ افزایش یابد.

یک موفقیت قابل توجه ادامه محبوبیت “Animal Crossing: New Horizons” بود. بازی پرفروش که در یک مدینه فاضله جزیره مجازی واقع شده است و به کاربران امکان می دهد ماهی بگیرند ، باگ بگیرند و با دوستان خود در ساحل بازی کنند ، از طریق سوئیچ اجرا می شود و از آنجا که مردم در سراسر جهان به دلیل بحران ویروس کرونا.
در این شش ماهه ، نینتندو 14.3 میلیون نسخه از این بازی را فروخت و فروش کلی را به حدود 26 میلیون واحد رساند. برای مقایسه ، پرفروش ترین بازی سوئیچ نینتندو در همه زمان ها ، “Mario Kart 8 Deluxe” ، تقریباً 29 میلیون فروش داشته است.
با استفاده از نینتندو سوییچ می توانید یک ماریو کارت واقعی را در خانه خود رانندگی کنید

عناوین دیگر نیز به افزایش فروش نرم افزار این شرکت تا ماه سپتامبر کمک کردند.

طبق گفته نینتندو ، تاکنون بیش از 5.2 میلیون نسخه از “Super Mario 3D All-Stars” ، بازی ویژه ای که به مناسبت جشن تولد 35 سالگی تیتراژ ماریو منتشر شد ، فروخته شده است. “Paper Mario: The Origami King” ، بازی نقش آفرینی که به تازگی راه اندازی شده و مبتنی بر Nintendo 64 classic است ، بیش از 2.8 میلیون فروش داشته است.

این شرکت گفت که تقاضا برای بازی های سوئیچ ساخته شده توسط سایر توسعه دهندگان بازی های ویدیویی “همچنین به رشد مداوم خود ادامه می دهد.” این سال مالی بسیار پرقدرت بوده است ، اکنون 20 عنوان مختلف سوییچ وجود دارد که حداقل بیش از یک میلیون نسخه فروخته اند.

با این وجود رقابت می تواند به زودی سخت شود. سونی (SNE) و مایکروسافت (MSFT) قرار است هر دو در روزهای آینده کنسول های بازی جدیدی منتشر کنند: پلی استیشن 5 و ایکس باکس سری X.