ایوان گرشکویچ از روسیه برای تمدید بازداشت خود درخواست تجدید نظر می کند

روزنامه ژورنال روز جمعه تایید کرد، ایوان گرشکویچ، خبرنگار وال استریت ژورنال که به اتهام جاسوسی در روسیه زندانی شده است، اوایل این هفته از تصمیم دادگاهی که بازداشت او را بیش از سه ماه تمدید کرده بود، تجدید نظر کرده است.

آقای گرشکویچ، 31 ساله، پیش از این نزدیک به دو ماه را در زندان لفورتوو مسکو گذرانده بود، زمانی که دادگاه روز سه شنبه بازداشت او را تا 30 اوت تمدید کرد. زمانی که «عمیقاً ناامید شد» و همچنان خواستار آزادی فوری او بود. ژورنال گفت که این درخواست تجدید نظر روز پنجشنبه ثبت شد.

کاخ سفید گفته است که آقای گرشکویچ “به اشتباه بازداشت شده است” که در واقع به این معنی است که ایالات متحده او را یک زندانی سیاسی می داند. روسیه تاکنون هیچ مدرکی برای اثبات اتهامات جاسوسی ارائه نکرده است و ایالات متحده، ژورنال و چندین گروه آزادی مطبوعات به شدت آنها را به عنوان جعلی رد کرده اند.

والدین آقای گرشکویچ، الا میلمن و میخائیل گرشکویچ، روز سه شنبه در ساختمان دادگاه پذیرفته شدند و توانستند پسرشان را برای اولین بار از زمان دستگیری او در 29 مارس، در حالی که در یک سفر گزارشی در شهر یکاترینبورگ در مرکز شهر بودند، ببینند. روسیه. خانم میلمن دکمه‌ای با عبارت «ایوان را آزاد کنید» به دست می‌گذاشت.

مطلب جدید پیشنهادی  کتاب هایی که می توانید بخوانید تا بفهمید در سودان چه می گذرد