این پزشک شیکاگو کلیه خود را به زنی در ویرجینیا که هرگز ندیده بود اهدا کردCNN

بیش از 90000 نفر در ایالات متحده منتظر اهدای کلیه هستند، اما دکتر الکساندرا گامورچیک با اهدای کلیه خود به جینجر، زنی که هرگز او را ندیده بود، کمک کرد تا دو نفر از لیست انتظار خارج شوند. .

اهدای جفت کلیه زمانی اتفاق می‌افتد که فردی بخواهد یک کلیه را به فردی در زندگی‌اش اهدا کند که به آن نیاز دارد، اما آن‌ها مناسب نیستند، بنابراین گیرندگان را با اهداکننده دیگری تعویض می‌کنند.

در این مورد، کلیه Gmurczyk در ماه فوریه به جینجر اهدا شد که کلیه‌های “سخت انطباق” داشت. همسر جینجر، گری، همتای همسرش نبود. او کلیه خود را به یک بیمار طب شمال غربی اهدا کرد.

جینجر و گری نمی خواستند نام خانوادگی آنها گزارش شود.

Gmurczyk، متخصص نفرولوژی و دانشیار در Northwestern Medicine، هنگام ملاقات با جینجر در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز پنجشنبه به او گفت: «از آشنایی با شما بسیار خوشحالم. “خیلی خوشحالم که کلیه ام را گرفتی، و می توانم بگویم که به خوبی از آن مراقبت می کنی.”

Gmurczyk به CNN گفت: «من نمی‌خواستم به طور خاص به یک فرد اهدا کنم.

به گفته مؤسسه ملی بهداشت، در سال 2020، 22817 پیوند کلیه در ایالات متحده به دلیل شرایطی مانند بیماری یا نارسایی کلیه انجام شد. طبق گفته بنیاد ملی کلیه، به طور متوسط ​​حدود سه تا پنج سال طول می کشد تا یک بیمار با اهداکننده کلیه مطابقت داده شود.

پزشکان قبلا کلیه های خود را به بیماران اهدا کرده اند: به گفته مین هلث، دکتر آجی جمالی، رئیس بخش پزشکی مرکز پزشکی مین، سال گذشته کلیه خود را به یک بیمار سابق اهدا کرد.

در سال 2002، دکتر سوزان هو، نفرولوژیست در بیمارستان مایکل ریس، مرکز پزشکی دانشگاه راش و مرکز پزشکی دانشگاه لویولا، کلیه خود را به یک بیمار اهدا کرد.

اما Gmurczyk می خواست برای کمک به آموزش بیماران کمک مالی کند.

او اغلب بیمارانی را می‌بیند که نارسایی کلیه دارند، که باعث می‌شود کلیه‌هایشان قادر به فیلتر کردن مواد زائد و سموم از جریان خونشان نباشد. بسیاری از آنها تحت دیالیز قرار می گیرند، یک درمان مالیاتی که به حذف مواد زائد و مایعات اضافی از خون کمک می کند.

دکتر الکساندرا گمورچیک، مرکز، با زنی که کلیه خود را به او اهدا کرد در یک کنفرانس مطبوعاتی ملاقات می کند.

به گفته بنیاد ملی کلیه، اگرچه درمان بسته به سطح مراقبت مورد نیاز متفاوت است، اما دیالیز معمولاً سه بار در هفته و هر بار حدود چهار ساعت انجام می شود.

Gmurczyk گفت: “این مانند یک کار پاره وقت است.” «این استرس زا و غم انگیز است و آنها احساس انزوا و تنهایی می کنند. بسیاری از آنها کار می کنند، اما بسیاری از آنها نمی توانند.”

قبل از پیوند، جینجر تحت درمان دیالیز بود.

جینجر گفت: «دیروز دو سال بود که دیالیز را شروع کردم. “حدود یک یا دو هفته قبل از اینکه پیوند خود را انجام دهم … شروع به بدتر شدن کرد.”

علیرغم لیست طولانی افرادی که در انتظار اهدا هستند، برخی از بیماران او هنوز به دلیل مواردی مانند بی اعتمادی به سیستم مراقبت های بهداشتی یا الزامات اهدایی، از انجام پیوند چشم پوشی می کنند.

نه سال پیش، Gmurczyk به این فکر کرد که چگونه می تواند نظر آن افراد را تغییر دهد. او تصمیم گرفت یکی از کلیه های خود را برای کمک به افزایش سطح اعتماد به این روش و تشویق دیگران به اهدای اهدا کند.

“دلیل اینکه من می خواستم اهدا کنم این است که … می توانم به آنها مراجعه کنم و بگویم، “من کلیه خود را اهدا کردم، و معتقدم افرادی که پیوند کلیه دریافت می کنند، زندگی طولانی تر و سالم تری دارند، و من آنقدر به این اعتقاد دارم که من اهدا شد،” او گفت.

Gmurczyk می‌گوید اهدای کلیه افراد زنده معمولاً فوراً شروع به کار می‌کند و می‌تواند دو برابر بیشتر از اهداکنندگان متوفی کار کند: به ترتیب 15 تا 20 سال در مقابل 10 تا 12 سال.

او برای پیوستن به یک استخر اهدایی درخواست داد که منجر به مدل جفت کلیه شد.

پس از اینکه او با جینجر در ویرجینیا همسان شد، سفر اهدایی Gmurczyk یک سفر معمولی بود، از جمله مواردی مانند آزمایش عملکرد کلیه و غربالگری شکم برای یافتن کلیه کوچکتر، که در نهایت اهدا می شود.

تیم مراقبت او شامل نفرولوژیست دیگر، یک داروساز، یک جراح، یک مددکار اجتماعی و یک مدافع اهداکننده بود.

حامیان اهداکننده تلاش می‌کنند تا اطمینان حاصل کنند که اهداکنندگان برای انجام این روش مجبور یا پولی دریافت نمی‌کنند. مددکاران اجتماعی به اهداکننده کمک می کنند تا بهترین حمایت اجتماعی را تنظیم کند تا مطمئن شود که بعد از عمل در خانه از آنها مراقبت می شود.

Gmurczyk گفت: “افرادی که پیوند دریافت می کنند به یک فرد حمایت اجتماعی نیاز دارند و بسیاری از مردم حتی یک نفر را ندارند که بعد از پیوند به آنها کمک کند.”

بعد از اینکه او تحت عمل جراحی قرار گرفت و شب را در بیمارستان گذراند، یکی از دوستانش برای رسیدن به خانه به او کمک کرد، اما Gmurczyk آنقدر احساس خوبی داشت که بتواند راه برود.

او گفت: “روز بعد توانستم از سگم مراقبت کنم.” “من همه کارها را برای خودم انجام می دادم.”

او دو هفته مرخصی گرفت و مشکلی برای بازگشت نداشت.

تصمیم او او می گوید: یکی از بیمارانش که در مورد پیوند کلیه شک داشت، الهام گرفت تا روند ارزیابی را آغاز کند.

گری همچنین با گیرنده خود، آرتورو “آرت” ریس ملاقات کرد.

ریس به خصوص احساساتی بود.

ریس گفت: “فکر نمی کردم دیگر امیدی وجود داشته باشد.” “واقعا هیچ کلمه ای برای تشکر وجود ندارد، شما زندگی را به من پس دادید.”

Northwestern Medicine پیراهن‌هایی به Gmurczyk و Reyes داد که روی آن نوشته شده بود: «اهدای عضو زندگی را نجات می‌دهد».

مطلب جدید پیشنهادی  رئیس ناسا جیم برایدنستاین در زمان رئیس جمهور جدید باقی نخواهد ماند