این شرکت از هواپیماهای بدون سرنشین برای کاشت مجدد جنگل های ویران شده توسط آتش سوزی استفاده می کند

احیای جنگل هایی که در بیشتر این سرزمین نشسته اند به طور معمول سالها به طول می انجامد و صدها نفر را به صورت دستی کاشت نهال هایی که در نهالستان های اختصاصی کاشته شده اند درگیر می کند.

DroneSeed مستقر در سیاتل آنچه را که می گوید راه حل بسیار سریعتر و م moreثرتری است. همانطور که از نام این شرکت پیداست ، این شرکت از ناوگان هواپیماهای بدون سرنشین (که به آن دسته از هواپیماهای بدون سرنشین نیز گفته می شود) برای جنگل کاری مناطق سوخته استفاده می کند و آنچه “ظروف بذر” نامیده می شود را به مناطقی می ریزد که بیشترین شانس را برای رشد مجدد دارند.

گرانت قناری ، مدیر عامل شرکت DroneSeed به CNN Business گفت: این هواپیماهای بدون سرنشین هشت پا که در یک زمان با هم 5 پرواز در مسیرهای از پیش برنامه ریزی شده می توانند 50 هکتار در روز را پوشش دهند و هر یک به اندازه 57 پوند کشتی بذر حمل می کنند.

قناری گفت: “ما شش برابر سریعتر از یک درخت کاشت در آنجا هستیم که بیل دارد و روزانه حدود دو هکتار کار می کند.” “و ما زنجیره های تأمین را قطع کرده ایم [for getting new seeds in the ground] از سه سال به سه ماه کاهش یافته است. “

DroneSeed از اداره هواپیمایی فدرال معافیت دریافت کرد در اوایل سال جاری که به آن اجازه می دهد از گروه های پهپادی برای کاشت مجدد جنگل های سوخته استفاده کند. این شرکت در حال بازسازی جنگل های تحت تأثیر آتش سوزی مجتمع آگوست در کالیفرنیا و Holiday Farm Fire در اورگان است و در حال بررسی مناطق آتش سوزی دیگر در بالا و پایین ساحل غربی است که می توان از فناوری آن استفاده کرد.
هواپیماهای بدون سرنشین هشت پا توانایی حمل تا 57 پوند بذر را دارند.

کاشت مجدد جنگلها از هوا روش جدیدی نیست ، هواپیماها یا هلی کوپترهایی که اغلب برای پخش بذر استفاده می شوند. کارشناسان می گویند که این روش ارزان تر و آسان تر از کاشت دستی سنتی است اما ممکن است به همان اندازه موثر نباشد.

رالف اشمیت ، استاد انستیتوی زمین دانشگاه کلمبیا گفت: “فقط انداختن بذر درختان جنگل به بیرون از هواپیما می تواند موفقیت آمیز باشد و بسیار ارزان تر از کاشت دستی است.” “رشد نهال در نهالستان ها و کاشت دستی آنها همیشه موفقیت بسیار بیشتری نسبت به کاشت هوایی خواهد داشت ، اما هزینه آن بسیار بیشتر است.”

اشمیت افزود ، انتخاب گونه مناسب بذر و مکان مناسب برای انداختن آنها امری کلیدی است.

DroneSeed در تلاش است تا با ظروف اختصاصی بذر خود ، میانه ای پیدا کند. بسته های ویژه طراحی شده از ترکیبی از کودها ، مواد مغذی و بازدارنده های آفات تشکیل شده اند که به ریشه دار شدن بذرها کمک می کنند – بدون اینکه به طور فیزیکی در زمین دفن شوند.

قناری گفت: “رگ یک الیاف خشک است ، بنابراین رطوبت را جذب می کند. در حال خیس شدن و انبساط است.” “بنابراین این امر به آن کمک می کند تا از خشک شدن یا خشک شدن جلوگیری کند ، که یکی از بزرگترین دلایل مرگ و میر دانه است.”

همچنین ضد سنجاب است.

وی افزود: “ما می خواهیم بتوانیم دانه ها خورده نشوند ، بنابراین … فلفل فوق العاده تند یکی از مواد تشکیل دهنده آن است.” “سنجاب ها آن را می خورند ، پیام را دریافت می کنند و مانند” نه ممنون “هستند.”

هواپیماهای بدون سرنشین تنها فناوری نیستند که این شرکت برای موثرتر کردن کاشت مجدد استفاده می کند. همچنین این لیدار ، فناوری سنجش استفاده شده توسط اتومبیل های خودران برای نقشه برداری از جهان اطراف خود ، برای ایجاد یک مدل سه بعدی از زمین است. این همراه با حسگرهایی است که طول موج های مختلف نور را اندازه گیری می کند تا تفاوت بین مناطق شن و ماسه و مکانهایی که خاک سالم برای رشد درختان مناسب تر است را تشخیص دهد.

دسته های پهپادی در مسیرهای از پیش برنامه ریزی شده با استفاده از فناوری سنجش سه بعدی شناسایی می شوند.

DroneSeed ادعا می کند که بر اساس آزمایش های انجام شده در نیوزیلند و ایالت واشنگتن می تواند بیش از 140 درخت در هکتار رشد کند.

قناری گفت: “اکنون ، با این فصل آتش سوزی ، تقاضای بی سابقه ای داریم.”

و در حالی که تغییرات آب و هوایی هر ساله این مسئله را وخیم تر می کند ، او امیدوار است که فناوری DroneSeed به دوباره پر کردن جنگل ها کمک کند – اما این یک راه حل جدی نیست.

وی افزود: “اکنون من نمی گویم که باید از مهد کودک خلاص شویم ، ما باید تمام مهد کودک هایی را که داریم نگهداری کنیم زیرا به تمام درختانی که می توانیم پیدا کنیم نیاز داریم.” “اما ما باید بتوانیم این کار را سریعتر انجام دهیم.”