اپل 113 میلیون دلار برای تسویه حساب “باتری گیت” پرداخت می کند

این شرکت 113 میلیون دلار برای پرداختن به تحقیقات توسط ایالاتی از جمله كالیفرنیا و آریزونا در مورد عدم شفافیت اپل در مورد باتری های آیفون خود كه منجر به خاموش شدن دستگاه غیر منتظره شد ، پرداخت خواهد كرد. به جای افشای این موضوع به مصرف کنندگان یا جایگزینی باتری ها ، در دسامبر 2016 یک به روزرسانی نرم افزاری را تحت فشار قرار داد که عملکرد مدل های قدیمی آیفون را تحت تأثیر قرار داد.
اخبار تمرین ناراحت است سیب (AAPL) مصرف کنندگان ، مشتعل کردن آنچه که “باتری گیت” نامیده می شود. بسیاری معتقد بودند که این تلاشی برای تشویق کاربران به خرید آیفون های جدید است.
آریزونا گفت: “شرکت های Big Tech باید دستکاری در مصرف کنندگان را متوقف کرده و تمام واقعیت در مورد شیوه ها و محصولات خود را به آنها بگویند.” دادستان کل مارک برنوویچ ، که در هدایت تحقیقات کمک کرد ، روز پنجشنبه در یک نشریه مطبوعاتی. “من متعهد هستم كه این شركتهای فناوری goliath را در هنگام مخفی كردن اطلاعات مهم از كاربران ، پاسخگو بدانم.”
در آن زمان ، این شرکت عذرخواهی نادرستی را انجام داد ، به طور موقت قیمت باتری های تعویض را از 79 دلار به 29 دلار کاهش داد و ویژگی دیگری را برای نظارت بر سلامت باتری به کاربران آیفون اضافه کرد.
این شرکت در بیانیه ای در سال 2017 گفت: “ما می دانیم که برخی از شما احساس می کنیم که اپل شما را ناامید کرده است. ما از شما عذرخواهی می کنیم.” “اول و مهمترین ، ما هرگز – و هرگز نخواهیم – کاری کردیم که عمداً عمر هر محصول اپل را کوتاه کنیم یا تجربه کاربر را پایین بیاوریم تا مشتری را به روزرسانی کنیم.”
علی رغم mea culpa ، با پیامدهای قانونی روبرو شد. در ماه مارس ، اپل موافقت کرد تا نیم میلیارد دلار برای حل و فصل یک دعوی دعوی طبقاتی متهم کند که باعث کاهش سرعت آیفون ها شده و کاربران را مجبور به خرید گوشی های جدید می کند.

علاوه بر پرداخت میلیون ها دلار به ایالات متحده ، اپل موافقت کرد که به روزرسانی هایی در مورد سلامت باتری آیفون ، عملکرد و مدیریت انرژی در وب سایت یا یادداشت های نصب خود ارائه دهد.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>