اپل به دلیل تخلفات کار ، تجارت جدید خود را با تأمین کننده آیفون Pegatron به حالت تعلیق درآورد

این سازنده آیفون روز دوشنبه گفت که پس از اینکه متوجه شد برخی از دانشجویان دانشجو در چین شب ها و اضافه کاری کار کرده اند ، برخلاف قوانین اپل ، دیگر تجارت Pegatron ، یکی از تأمین کنندگان قدیمی تایوانی ، را متوقف خواهد کرد.

مشخص نیست که در حال حاضر اپل چند قرارداد با Pegatron بسته است و یا ممکن است هر یک از آنها دوام بیاورد. اپل در پاسخ به این س askedال که تأمین کننده برای شرکت آمریکایی چه چیزی تولید می کند ، حاضر به ارائه توضیح نشد. همچنین از بیان اینکه چه نوع تولیدی ممکن است تحت تأثیر قرار گیرد ، خودداری کرد.

هرچند یکی از نزدیکان Pegatron گفت که این شرکت در حال مونتاژ آیفون 12 مینی است. اقدام اپل تاثیری بر تجارت موجود ندارد.

اپل گفت که چندین هفته پیش کشف کرده است که کد کار در دانشگاه های Pegatron در شانگهای و شهر Kunshan در شرق چین نقض شده است.

اپل در بیانیه ای گفت: “افرادی كه در Pegatron مسئول این تخلفات بودند ، برای فرار از سازوكارهای نظارتی ما بسیار تلاش كردند.” “پگاترون در برنامه خود طبقه بندی نامناسب دانشجویان کارگری و جعل مدارک برای پنهان کردن نقض کد ما را انجام داد.”

اپل می گوید کارخانه یک تامین کننده در چین قوانین کار را نقض کرده است

شرکت کالیفرنیایی تأکید کرد که هیچ مدرکی در مورد کار اجباری یا زیر سن قانونی پیدا نکرده است. همچنین گفته شد که از آن زمان Pegatron مجری برنامه را برکنار کرده است.

Pegatron گفت که این کار برای افزایش نظارت پس از روشن شدن تخلفات ، از جمله با ترتیب حسابرسی خارجی ، انجام شده است.

مطلب جدید پیشنهادی  نیسان بار و اتوبار کاشانی 02144042378

“با کشف این فعالیت غیر انطباق ، ما بلافاصله کارگران دانشجویی را از خطوط تولید خارج کردیم و با مشتری و کارشناسان شخص ثالث کار کردیم تا هماهنگی های لازم برای بازگشت آنها به خانه ها یا مدارس خود را با جبران خسارت مناسب در کنار همه حمایت ها و مراقبت های لازم انجام دهیم. ، “Pegatron در بیانیه ای گفت.

اپل ، با این حال ، گفت که “برای تقویت سازوکارهای نظارت ما حتی بیشتر” گام برمی دارد.

این شرکت متعهد شد بدون اینکه جزئیات بیشتری در این زمینه انجام دهد ، “تا زمانی که تمام اقدامات اصلاحی مورد نیاز را انجام ندهند” هیچ سفارش جدیدی با Pegatron ارسال نکند.

اپل مدت هاست که با انتقاد از نحوه رفتار کارگران در زنجیره تأمین خود در چین از جمله در Pegatron روبرو شده است. برای بهبود شیوه ها ، شرکت آمریکایی به طور منظم از تأمین کنندگان تأمین کنندگان خود در سراسر جهان ، از جمله بازدیدهای غافلگیرانه ، حسابرسی می کند.

سهام Pegatron در روز دوشنبه در تایپه 2.1٪ بسته شد.