اپل از MacBook Air جدیدی که مجهز به تراشه های سیلیکونی داخلی است رونمایی کرد

این شرکت روز سه شنبه MacBook Air جدید خود را در یک رویداد مجازی عرضه کرد ، سومین بار در دو ماه گذشته ، که شامل جدیدترین تراشه رایانه ای خود خواهد بود.

تراشه سریعتر و قدرتمند جدید با نام M1 ، بخشی از خانواده تراشه های اپل سیلیکون داخلی است که خط جدیدی از مکینتاش را تولید می کند تا طی چند سال آینده عرضه شود.

اپل برای اولین بار تراشه های جدید را در کنفرانس جهانی توسعه دهندگان خود در ماه ژوئن طعنه زد ، با مدیر عامل تیم کوک گفت که اولین رایانه های مجهز به آنها را تا پایان سال راه اندازی می کند و کل انتقال را طی دو سال کامل می کند.

تحلیلگران می گویند این اقدام به اپل و کاربرانش مزایای متعددی از جمله بهبود عملکرد و دوام باتری خواهد داد. از آنجا که اپل در حال حاضر از تراشه های داخلی خود در آیفون و آیپد استفاده می کند ، آوردن این قابلیت به صفحات Mac خود باعث کنترل بیشتر اپل بر روی به روزرسانی ها و تجربه کاربری اپل می شود و به برنامه ها امکان می دهد تا یکپارچه تر بین دستگاه ها کار کنند.

به گفته تحلیلگران ، تراشه ها نیز کوچکتر و کارآمدتر هستند ، بدین معنی که می توانند از نظر جسمی ساختار Mac را از نظر ظاهری براق و نازک تر کنند. و استفاده از تراشه های مشابه در آیفون ها و مکینتاش ، به ویژه با رشد شبکه های 5G ، امکان لپ تاپ با قابلیت اتصال تلفن همراه را نیز فراهم می کند – اگرچه اپل هنوز تعهدات خاصی در این زمینه نداشته است.
مطلب جدید پیشنهادی  بلینکن می گوید که ایالات متحده به شدت درگیر تلاش برای آزادی ایوان گرشکویچ است