انتظار می رود که اوکراین بر بحث ها در اجلاس سران G7 مسلط باشد.

هیروشیما، ژاپن – رئیس جمهور بایدن سفر آسیایی کوتاه شده خود را روز پنجشنبه در هیروشیما، شهری که نماد وحشت درگیری های مسلحانه است، برای نشستی با متحدانش آغاز کرد که انتظار می رود در مورد چگونگی تسلیح بهتر اوکراین در زمان ورود به ضد حمله علیه اوکراین، گفتگو شود. مهاجمان روس

نشست سران کشورهای گروه 7 که از روز جمعه آغاز می‌شود، در لحظه‌ای حساس برای ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین، کشورش و دموکراسی‌های غربی اصلی برگزار می‌شود که اکنون ماموریتی فوری برای تحقق آنچه آقای بایدن آن را «شکست استراتژیک» می‌نامد، به دست گرفته‌اند. روسیه در اوکراین.»

آقای بایدن اغلب می گوید که روسیه قبلاً شکست خورده است. اما ترسی که در هفت دموکراسی بزرگ در اینجا وجود دارد این است که اگر حمله متقابل بسیار موفقیت آمیز نباشد، اوکراین وارد یک درگیری خونین و منجمد خواهد شد که در آن بهترین امید آتش بس خواهد بود، یادآور آتش بس که باعث توقف جنگ در کره شد. شبه جزیره 70 سال پیش در این تابستان.

تصور این امر در سال 1997 تقریباً غیرممکن به نظر می رسید، زمانی که رئیس جمهور بیل کلینتون و تونی بلر، نخست وزیر بریتانیا از روسیه دعوت کردند تا به عضویت کامل این گروه درآید و آن را – برای نزدیک به دو دهه – در G8 گسترش داد. روسیه پس از الحاق کریمه در سال 2014 به حالت تعلیق درآمد و سه سال بعد از این گروه خارج شد.

اکنون، در حالی که نیروهایش از قبل به دنبال نابودی انبارهای تسلیحات روسیه قبل از حمله متقابل هستند، آقای زلنسکی به تازگی یک سری از بازدیدهای سریع خود را از پایتخت های اروپایی به پایان رساند تا از ادامه هزینه های سنگین تسلیحات و کمک حمایت کند. انتظار می‌رود که او به صورت مجازی برای رهبران هیروشیما سخنرانی کند، اما صحبت‌هایی در پشت صحنه در مورد اینکه آیا باید ریسک بردن او را شخصاً به آن سوی جهان برای اثبات ادعای خود بپذیرد، وجود داشته است.

مطلب جدید پیشنهادی  دعوای نمایندگان روسیه و اوکراین بر سر پرچم اوکراین در یک کنفرانس

در هر صورت او مخاطبان زیادی خواهد داشت. علاوه بر هند، رهبران استرالیا، کره جنوبی، برزیل، اندونزی و ویتنام همگی به عنوان مهمان حضور خواهند داشت. این بخشی از استراتژی گسترده‌تر آقای بایدن و متحدانش برای جذب کشورهایی است که به درجات مختلف، حصاردار جنگ بوده‌اند و از محکوم کردن شدید روسیه، اجرای مشتاقانه تحریم‌ها یا ارائه سلاح به اوکراین خودداری می‌کنند.