اطلاعات نادرست انتخابات در مورد تقلب در رای دهندگان به صورت ویروسی در آمد. این حقیقت است

از ادعاهای بی اساس مبنی بر اینکه هزاران فرد متوفی در میشیگان به فیلم جعلی سوزاندن “برگه های رای” که توسط اریک ترامپ به اشتراک گذاشته شد رأی دادند ، اطلاعات نادرست بصورت آنلاین منتشر شد.

در اینجا واقعیت مربوط به بزرگترین داستانهای اطلاعات غلط از هفته انتخابات آورده شده است.

جمهوری خواهان برجسته ادعا کردند دموکرات ها از افراد مرده برای سرقت آرا College کالج انتخاباتی میشیگان از ترامپ استفاده می کردند.

تجزیه و تحلیل CNN از این ادعا و ادعای ادعایی برای آن حتی یک مورد از این اتفاق را پیدا نکرد.

CNN 50 نام از بیش از 14000 نام موجود در لیست را با گرفتن 25 نام اول لیست و سپس 25 نام دیگر که به طور تصادفی انتخاب شده اند ، بررسی کرد. ما اسامی را از طریق پایگاه داده اطلاعات رأی دهندگان میشیگان اجرا کردیم تا ببینیم آیا آنها رأی را درخواست کرده اند یا برگردانده اند. سپس نام ها را در برابر سوابق موجود در دسترس بررسی کردیم تا ببینیم آیا آنها واقعاً مرده اند یا خیر. بر اساس پایگاه اطلاعاتی رأی دهندگان ، از 50 نفر ، 37 نفر واقعاً مرده بودند و رأی نداده بودند. از بین 50 نفر ، پنج نفر رأی داده بودند – و طبق اسناد عمومی که CNN به آنها دسترسی دارد ، همه آنها هنوز زنده هستند. هشت نفر باقیمانده نیز زنده هستند اما رأی ندادند.

نمونه CNN مورد بازبینی نماینده نیست ، اما روند مشخص بود – حتی یکی از اسامی مورد بررسی یک شخص رأی دهنده نبود.

مطلب جدید پیشنهادی  طوفان استوایی ماوار به سمت گوام در حرکت است

رسانه های راست گرا ، پوشش پنجره در مرکز رأی گیری را شیطانی نشان دادند

رسانه های جناح راست حرکتی را در یک مرکز شمارش آرا در دیترویت شرور توصیف کردند. این رسانه ها از تصمیم کارگران نظرسنجی در مرکز TCF در دیترویت برای پوشاندن پنجره ها با مقوا به هنگام شمارش آرا در داخل و جمع شدن گروهی از طرفداران آشکار ترامپ در خارج ، خبر دادند.

با این حال ، یک مقام شهری به سی ان ان بیزینس گفت که این اقدام در مرکز بحث و جدال برای اطمینان از عدم نمایش نامناسب داده های رای دهندگان خصوصی به مردم انجام شد. این نگرانی ها با این واقعیت که معترضانی که در خارج از منطقه شمارش آرا ایستاده بودند عکس می گرفتند و فیلم ضبط می کردند ، تشدید شدند.

ویدیوی ویروسی سوزاندن “آرا” توسط اریک ترامپ جعلی بود

مقامات شهر ویرجینیا بیچ می گویند ، یک ویدیوی ویروسی که قصد دارد حدود 80 “برگ رای گیری” را نشان دهد ، که همه برای دونالد ترامپ سوزانده شده است جعلی است.

در این ویدئو که در روز انتخابات به نمایش درآمد ، مردی با کیسه پلاستیکی پر از کاغذهایی به نظر می رسد که مانند برگه های رای است ، و او را با مایع قابل اشتعال خاموش کرده و شعله ور می کند. شخصی که چهره او هرگز نشان داده نمی شود ، ادعا می کند که 80 “رای” جعلی “همه برای رئیس جمهور ترامپ” در این ویدئو است.

اما آرا واقعی نیستند. بر اساس بیانیه ای که هفته گذشته منتشر شد ، شهر ویرجینیا بیچ گفت که مقالات به وضوح نمونه آرا هستند ، به جای آرا رسمی ، زیرا آنها فاقد “علائم بارکد هستند که در همه برگه های رسمی وجود دارد.” این بیانیه یک رأی گیری رسمی را نشان می دهد و آن را با تصویر فیلم دروغ مقایسه می کند.

مطلب جدید پیشنهادی  پسران ال چاپو با اتهامات جدید گسترده ای در کیفرخواست های مربوط به فنتانیل روبرو هستند

اریک ترامپ ، پسر رئیس جمهور ، هفته گذشته این ویدئو را دوباره منتشر کرد. با این حال ، اکانتی که اریک ترامپ بازتوییت کرد اکنون به حالت تعلیق درآمده است ، بنابراین دیگر نمی توان این ویدیو را در خبرمایه وی مشاهده کرد.

شایعات دروغین درباره شارپیز به گوش مردم رسید

ادعاهای دروغین مبنی بر این که استفاده از قلم های شارپی می تواند برگه های رای گیری در آریزونا را باطل کند ، هفته گذشته یک مقام ارشد وزارت امنیت داخلی این کشور را ترغیب کرد تا مردم را ترغیب کند تا از گسترش اطلاعات نادرست در اینترنت جلوگیری کنند.

شایعات در شبکه های اجتماعی چهارشنبه گذشته شروع شد مبنی بر اینکه رای دهندگان در ایالت آریزونا در میدان نبرد که از قلم های شارپی در برگه های رای خود استفاده می کردند ، رأی خود را محاسبه نمی کنند که به سرعت “# SharpieGate” لقب گرفت.

این سردرگمی مقامات ایالتی ، ناظران انتخابات و یک مقام ارشد دولت ترامپ را بر آن داشت تا شایعات را مطرح کنند.

این اوضاع باعث ایجاد یک دادخواست شد که کمپین ترامپ و کمیته ملی جمهوری خواهان نیز علیه مقامات انتخاباتی شهرستان ماریکوپا تشکیل شدند.

یک نقشه انتخاباتی میشیگان با اطلاعات غلط ویروسی شد و در خوراک توییتر قرار گرفت

پرزیدنت ترامپ با انتشار توئیتی تصویری از نقشه انتخاباتی میشیگان را نشان داد که جهشی بی دلیل را در تعداد آرا returned برگشتی در این ایالت نشان می دهد. ادعا: طبق داده های موجود در نقشه ، 138000 رأی از هیچ جا وارد نشده است و همه آنها برای بایدن بوده است.

تصویر واقعی بود. اما این ایده که نشانگر تقلب است کاملاً نادرست است ، اگرچه افرادی که آن را به اشتراک می گذارند در ابتدا نمی دانستند که داده های موجود در نقشه اشتباه بوده است.

مطلب جدید پیشنهادی  جک تکسیرا: هواپیمایی که می خواست طعم واقعی جنگ را به گیمرها بدهد

این تصویر اسکرین شاتی از یک نقشه در وب سایت Decision Desk HQ بود که نتایج انتخابات را ردیابی می کند و داده های نتایج را برای رسانه هایی مانند BuzzFeed News تأمین می کند. بعد از توییت روز چهارشنبه ترامپ ، دفتر تصمیم گیری دفتر مرکزی اعلام کرد که در داده های ارسالی از منطقه شیواوسی میشیگان خطایی رخ داده است. دفتر تصمیم گیری هیئت مدیره در بیانیه ای به CNN گفت: “هنگامی که خطا را شناسایی کردیم ، داده های اشتباه را پاک کردیم و آنها را با داده های صحیح که توسط مقامات ارائه شده به روز کردیم.”

کنستانتین توروپین ، سی.ان.ان ، هولمز لیبراند ، آنی گایر ، دونی اوسالیوان ، اولیور دارسی ، مالوری سایمون ، ژنو سندز ، باب اورتگا ، اشلی فانتز و کارا اسکنل در تهیه گزارش همکاری داشتند.