اخبار جنگ روسیه و اوکراین: به روز رسانی زنده

کی‌یف، اوکراین – عابران پیاده وحشت‌زده صبح روز دوشنبه با عجله از خیابان‌های پایتخت اوکراین خارج شدند و به پناهگاه‌های زیرزمینی رفتند، زیرا نیروهای روسی یک حمله موشکی نادر در طول روز را به کیف انجام دادند.

آژیرهای حمله هوایی اندکی پس از ساعت 11 صبح به وقت محلی به صدا درآمد و والدین را برای رساندن فرزندان خود به محل امن و کارگران بیمارستان برای پناه گرفتن در پناهگاه‌های بمب به مسابقه فرستاد. انفجارهای قدرتمند در عرض چند دقیقه در اطراف شهر طنین انداز شد و پدافند هوایی اوکراین وارد عمل شد.

مقامات اوکراینی اعلام کردند که تمامی 11 موشکی که به سمت کیف شلیک شده بودند، سرنگون شدند. به گفته مقامات، ریزش آوار خساراتی در نقاط مختلف شهر ایجاد کرده است و اطلاعات در مورد تلفات احتمالی همچنان در دست بررسی است.

در حالی که نیروهای روسی بیش از ده ها بار در این ماه – از جمله اوایل روز دوشنبه – یک شبه حملات هوایی شبانه را به کیف انجام داده اند، حمله اواسط صبح اولین حمله هوایی در طول روز را در چندین هفته نشان داد.

سرهی پوپکو، رئیس اداره نظامی منطقه‌ای کیف در بیانیه‌ای گفت: «فقط شش ساعت پس از حمله شبانه» روسیه دوباره موشک‌هایی را به سمت کیف شلیک کرد. آقای پوپکو گفت: «پس از حملات طولانی و منحصراً شبانه، نیروهای روسی «در طول روز به یک شهر آرام حمله کردند، زمانی که بیشتر ساکنان در محل کار و خیابان بودند.»

اکیپ‌های امداد و نجات و آتش‌نشانی بعداً برای مهار آتش‌سوزی ناشی از ریزش آوار که در یکی از جاده‌های اصلی پایتخت فرود آمد، اعزام شدند. اداره نظامی منطقه ای کیف اعلام کرد که در حال کار برای پاکسازی آوار از حداقل شش نقطه در اطراف شهر است.

مطلب جدید پیشنهادی  عمل لیپوماتیک ؛ مزایا , معایب و روش های انجام آن - تب گیر

دوشنبه شانزدهمین بار در این ماه بود که پایتخت اوکراین مورد حمله قرار گرفت. در حالی که روسیه پهپادهای تهاجمی، موشک‌های بالستیک و موشک‌های کروز مستقر کرده است، حملات تا حد زیادی نتوانسته خسارت قابل توجهی وارد کند. به گفته مقامات اوکراینی، مسکو با هر حمله شکست خورده، تاکتیک های خود را برای وارد کردن حداکثر خسارت تنظیم می کند.

بیماران و کادر پزشکی روز دوشنبه در زیرزمین بیمارستانی در کیف پناه گرفتند.اعتبار…نیکول تونگ برای نیویورک تایمز

به گفته مقامات اوکراینی، نیروهای روسی زمان بمباران‌ها، ترکیب سلاح‌هایی که استفاده می‌کنند و مسیر موشک‌ها و پهپادها را تغییر داده‌اند و اخیراً آنها را در ارتفاع پایین در امتداد بستر رودخانه‌ها و دره‌ها به پرواز درآورده‌اند تا از شناسایی جلوگیری کنند.

یوری ایحنات، سخنگوی فرماندهی نیروی هوایی اوکراین در یک حضور در تلویزیون ملی در آخر هفته گفت: با این تنظیمات، نیروهای روسی تلاش می کنند “سیستم دفاع هوایی ما را گیج و گمراه کنند.” ناپدید شدن از رادارها.»

وی گفت: اما همانطور که می بینیم، پدافند هوایی اوکراین هر روز قوی تر و قوی تر می شود.

روز یکشنبه، تیم‌های پدافند هوایی اوکراین بزرگترین حمله پهپادی روسیه به این شهر از زمان آغاز جنگ را دفع کردند. کمتر از 18 ساعت بعد، یک حمله شبانه دیگر دنبال شد.

نیروی هوایی اوکراین اعلام کرد که نیروهای روسیه تا 40 موشک کروز و 35 پهپاد تهاجمی ساخت ایران را قبل از سحر روز دوشنبه شلیک کرده اند که بسیاری از آنها به سمت پایتخت بوده است. در این بیانیه آمده است که 37 موشک و 29 پهپاد سرنگون شده اند.

مطلب جدید پیشنهادی  فشار سفر شکرگذاری Lyft در میان شیوع بیماری همه گیر واکنش نشان می دهد

به گفته اداره نظامی محلی اوکراین، یک موشک به روستای کیوشاریوکا در منطقه خارکف در شمال شرقی اوکراین اصابت کرد و گفت که حداقل سه نفر در این حمله زخمی شدند.

به گفته مقامات اوکراینی، حمله شبانه روسیه توانست حداقل یک تاسیسات نظامی را هدف قرار دهد و به فرودگاهی واقع در خملنیتسکی در غرب اوکراین آسیب برساند.

اداره نظامی منطقه ای خملنیتسکی در بیانیه ای اعلام کرد: «پنج وسیله نقلیه هوایی از خدمت خارج شدند». گفته می‌شود گروه‌های امداد برای خاموش کردن آتش‌سوزی در یک انبار سوخت و انبار در پایگاه در حال مسابقه هستند. دولت گفت: «کارهای مرمتی نیز در باند فرودگاه آغاز شد.

ساعاتی پس از آن حملات، هشدارهای هوایی دوباره در چندین منطقه اوکراین به صدا درآمد. میلیون‌ها نفر در سرتاسر پایتخت که هنوز از شب‌های متوالی بمباران در سر می‌پرورانند، موشک‌های پدافند هوایی را تماشا می‌کردند که به آسمان آبی روشن بهاری پرتاب می‌شدند.

ساکنان کیف – شهری با 3.6 میلیون نفر – مکث کردند، آماده شدند و منتظر ماندند. هنگامی که انفجارها فروکش کرد، ساکنان پایتخت همان کاری را کردند که پس از هر حمله انجام داده‌اند – پیام‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی پست کردند و از تیم‌های پدافند هوایی تشکر کردند، به دوستان خود پیامک دادند و به کار خود ادامه دادند.

ناتالیا نووسولوا و تیفانی می گزارش کمک کرد