آنچه ممکن است در صورت سقوط مهتابه Hakuto-R از دست داده شود

اگر فضاپیمای روباتیک Mission 1 از Ispace در روز سه‌شنبه هنگام حرکت به سمت سطح ماه گم می‌شد، این یک شکست برای شرکت فضایی خصوصی ژاپن و همچنین از دست دادن کلی چندین محموله ارزشمند برای مشتریانی است که در تلاش برای رسیدن به ماه بودند. ماه.

دو کشور – ژاپن و امارات متحده عربی – اولین کاوشگر روباتیک کشورهای مربوطه در سرویس ماه را از دست خواهند داد.

JAXA، یک آژانس فضایی ژاپنی، قصد داشت یک ربات ماهری قابل تبدیل دو چرخ را آزمایش کند، یک کره کوچک با دوربین برای مشاهدات سطحی. داده های این دستگاه برای کمک به طراحی یک مریخ نورد تحت فشار و خدمه استفاده می شد که امکان حمل و نقل بر روی سطح ماه را در طی ماموریت فضانوردی آینده فراهم می کرد.

مرکز فضایی محمد بن راشد در دبی، بخشی از برنامه فضایی فعال امارات متحده عربی، راشد، مریخ نورد کوچکی را فرستاد که قرار بود محل فرود را کاوش کند. به گفته ناسا، این مریخ نورد قرار بود “خواص خاک ماه، زمین شناسی ماه، حرکت غبار و محیط پلاسمای سطحی” را مطالعه کند.

آژانس فضایی اروپا در بیانیه‌ای اعلام کرد، این اولین فضاپیمای قمری ساخت اعراب بود که به فضا پرتاب شد و حاوی موادی بود که آن را به “اولین فناوری اروپایی برای برقراری تماس با سطح ماه تبدیل می‌کرد.”

محموله های دیگر شامل یک ماژول آزمایشی برای باتری حالت جامد از شرکت NGK Spark Plug ژاپن، یک کامپیوتر پرواز هوش مصنوعی و دوربین های 360 درجه از Canadensys Aerospace، یک پیمانکار هوافضای کانادایی بود.

مطلب جدید پیشنهادی  جلسه چهارشنبه شما - نیویورک تایمز