آمازون: 500 میلیون دلار پاداش پرداخت جهانی در حالی که کارگران آلمانی اعتصاب می کنند

این شرکت پاداش ها را در آستانه جمعه سیاه اعلام کرد ، زیرا اعتراضات آمازون در آلمان و سایر مناطق در آستانه تعطیلات آخر هفته شلوغ خرید در جریان بود.

دیو کلارک ، معاون ارشد آمازون در امور جهانی آمازون ، گفت كه كارمندان خط مقدم آمریكا 300 دلار پاداش دریافت می كنند ، در حالی كه كارمندان نیمه وقت 150 دلار دریافت می كنند. کارمندان انگلستان به ترتیب 300 پوند (400 دلار) و 150 پوند (200 دلار) پاداش دریافت خواهند کرد.

کلارک در بیانیه ای گفت كه این شركت امسال 2.5 میلیارد دلار برای “پاداش و مشوق ویژه” برای تیم ها در سطح جهان هزینه می كند ، از جمله پاداش “تشكر” كه در ژوئن به كارگران پرداخت كرد.

آمازون یکی از معدود خرده فروشانی است که در میان همه گیر شدن بیماری پیشرفت می کند. این شرکت پیش بینی می کند درآمد برای اولین بار در سه ماهه چهارم از 100 میلیارد دلار فراتر رود و فروش کل سال 2020 را به بیش از 370 میلیارد دلار برساند – یک سوم بیشتر از سال گذشته.

عملکرد آن باعث جسارت اتحادیه ها و گروه های جامعه مدنی شده است که معتقدند باید در تعهدات خود نسبت به کارگران و محیط زیست بسیار جلوتر برود. ده ها سازمان ، از جمله Greenpeace ، Oxfam ، Progressive International و شبکه عدالت مالیاتی ، از جمعه سیاه استفاده می کنند تا توجهات مربوط به جبران خسارت و ایمنی کارگران ، و همچنین اثرات کربن آمازون و اقدامات مالیاتی را جلب کنند.

“این بسیار خوب است که کارگران در این فصل تعطیلات بیشتر می شوند ، [but] این کافی نیست “، کریستی هافمن ، دبیر کل اتحادیه جهانی UNI ، یک سازمان چتر برای اتحادیه های کارگری و یکی از گروه هایی که دادخواست” Make Amazon Pay “را امضا کرده است ، گفت.

وی افزود: “آمازون برای نشان دادن اینکه به نیروی کار خود اهمیت می دهد ، باید در کل فعالیت های خود دستمزد و شرایط را با کارگران معامله کند ، نه اینکه یک بار قدردانی یک طرفه انجام دهد.”

مطلب جدید پیشنهادی  آموزش کامل دکوراسیون داخلی با 15 درس رایگان+ جزوه PDF - سریع آسان

در آلمان ، یکی از بزرگترین بازارهای آمازون در اروپا ، اتحادیه صنفی وردی خواستار اعتصاب سه روزه در هفت مرکز تحقق این شرکت شده است. این اتحادیه می خواهد آمازون توافق نامه کار جمعی را که شامل دستمزدها ، پاداش ها و مرخصی های پرداخت شده است ، به رسمیت بشناسد.

وردی قرارداد مشابهی با دیگر خرده فروشان آلمانی منعقد کرده است و حداقل از سال 2013 اعتصاب هایی را آغاز کرده است تا تلاش کند آمازون با چیزی مشابه موافقت کند. سخنگوی اتحادیه آندره شیئر تأیید کرد اعتصاب در جریان است و انتظار می رود تا زمان پایان شنبه شب 2500 کارگر در آن شرکت کنند.

آمازون گفت این اقدام تأثیری بر تحویل مشتری نخواهد داشت زیرا دارای 26000 کارمند از جمله 10،000 کارگر فصلی است که سفارشات خود را در 16 مرکز تحقق در سراسر آلمان انجام می دهد. استفان ایچنسهر ، سخنگوی شرکت گفت: “اکثریت قریب به اتفاق کارمندان هر روز کار خود را انجام می دهند.”

وی افزود: “واقعیت این است كه ما در حال حاضر دستمزد عالی ، مزایای عالی و فرصت های عالی برای رشد شغلی ، همه در حالی كه در یك محیط كار مدرن و ایمن كار می كنیم ، ارائه می دهیم.”

اتحادیه اروپا با اتهامات ضد انحصاری به آمازون برخورد می کند.  یک جریمه بزرگ می تواند در پی داشته باشد

به گفته Eichenseher ، کارمندان انبار آمازون در آلمان با توجه به سایت با دستمزدی بین 11.30 یورو (13.49 دلار) و 12.70 یورو (15.16 دلار) در ساعت کار می کنند. حداقل دستمزد این کشور 9.35 یورو (11.16 دلار) در ساعت است.

طبق اعلام اتحادیه جهانی UNI از جمله آلمان ، ایالات متحده ، انگلستان ، فرانسه ، مکزیک ، اسپانیا و هند ، جمعه سیاه در 15 کشور در سراسر جهان برگزار می شود. UNI گفت ، در بنگلادش ، کارگران پوشاک در خارج از یک تامین کننده آمازون تظاهرات می کنند و خواستار دستمزد بالاتر هستند.

مطلب جدید پیشنهادی  اوکراین از هند درخواست کمک های بشردوستانه و دیپلماتیک بیشتری می کند.

اتحادیه GMB انگلیس روز جمعه خواستار تحقیق در پارلمان از آنچه “غیرانسانی کردن” شرایط کار است ، شد. سخنگوی آمازون انگلیس گفت که هیچ اعتصابی در هیچ یک از مراکز تحقق آن در انگلیس صورت نمی گیرد.

آمازون در پاسخ به ادعاهای اتحادیه ها و گروه های جامعه مدنی مبنی بر بدرفتاری با کارگران و محیط زیست ، گفت: “این یک سری ادعاهای گمراه کننده از سوی گروه های غلط آگاه یا منافع شخصی است که از نمایه آمازون برای پیشبرد اهداف فردی خود استفاده می کنند.”

“آمازون سابقه خوبی در حمایت از کارمندان ، مشتریان و جوامع ما دارد ، از جمله تأمین شرایط ایمن کار ، دستمزد رقابتی و مزایای بزرگ ، منجر به تغییرات آب و هوا با تعهد تعهد آب و هوا برای خالص بودن کربن صفر تا سال 2040 و پرداخت میلیاردها پوند مالیات در سطح جهان. “