آمازون متهم به سو abuse استفاده از بازار در آلمان و فرانسه شد. یک جریمه بزرگ می تواند در پی داشته باشد

مارگرت وستاجر ، عالی ترین مقام ضد انحصاری کمیسیون اروپا ، روز سه شنبه گفت تحقیقات نشان داد که آمازون ممکن است از موقعیت غالب خود به عنوان ارائه دهنده خدمات بازار در آلمان و فرانسه ، بزرگترین بازارهای این شرکت در اتحادیه اروپا ، سوally استفاده کرده باشد.

وستاگر گفت ، آمازون از داده های فروشنده غیر عمومی برای تغذیه الگوریتم های خرده فروشی خود استفاده کرده است تا تصمیم بگیرد که چه محصولات جدیدی را به بازار عرضه کند و قیمت هر پیشنهاد جدید را. وی افزود: “ما با موفقیت آمازون یا اندازه آن مشکلی نداریم ، نگرانی ما رفتارهای خاص تجاری است که به نظر می رسد رقابت را مخدوش می کند.”

کمیسیون اروپا در ژوئیه سال گذشته گفت که تحقیقات رسمی را در مورد آن آغاز کرده است آمازون (AMZN) نقش دوگانه خود را به عنوان بازار و خرده فروش بررسی کند. کمیسیون در حال بررسی توافق نامه های آمازون و خرده فروشان مستقل بوده است و اینکه آیا غول تجارت الکترونیکی ، که محصولات خود را نیز می فروشد ، از داده های فروشندگان استفاده ناعادلانه می کند یا خیر.

کمیسیون روز سه شنبه گفت که دیدگاه اولیه آن این است که آمازون قوانین ضد انحصاری اتحادیه اروپا را نقض کرده است ، اما تحقیقات خود را باید قبل از اعمال مجازات به پایان برساند.

اینکه شرکت های بزرگ فناوری از داده ها استفاده می کنند و با رقبای کوچکتر خود سر و کار دارند ، کانون توجه اصلی تنظیم کنندگان در دو طرف اقیانوس اطلس قرار گرفته است. وزارت دادگستری ایالات متحده ماه گذشته گوگل را به خفه کردن رقابت برای حفظ موقعیت قدرتمند خود در بازار جستجوی آنلاین و تبلیغات جستجو متهم كرد.
اتحادیه اروپا به دلیل قوانین سختگیرانه در زمینه محافظت از داده ها ، سخنان نفرت انگیز ، مالیات و مسائل مربوط به رقابت ، به عنوان یک میدان اصلی برای فناوری ظاهر شده است. مقامات اتحادیه اروپا سابقه ضربه زدن به شرکت های فناوری ایالات متحده مانند گوگل (GOOGL) با جریمه های میلیاردی و آمازون ممکن است به همان سرنوشت دچار شود.

– این یک داستان در حال توسعه است و به روز خواهد شد.

مطلب جدید پیشنهادی  عمران خان کیست و چرا دستگیر شد؟