آستین در سفر اروپایی خود درباره تسلیحات و کمک های بیشتر به اوکراین بحث خواهد کرد.

پس از دیدار وزیر دفاع لوید جی آستین سوم با مقامات سوئد در روز چهارشنبه، او به رهبری یک نشست بین المللی در آلمان در روز جمعه برای هماهنگی کمک به اوکراین ادامه خواهد داد، زیرا کیف به دنبال تسلیحات بیشتر برای مبارزه با نیروهای متجاوز روسیه قبل از حمله است. که مقامات اوکراینی و غربی می گویند در راه است.

ولودیمیر زلنسکی، رئیس‌جمهور اوکراین روز یکشنبه نسبت به تأخیر در دریافت تسلیحات بیشتر به نیروهای اوکراین که بیش از یک سال است درگیر نبرد شدید با حریف بزرگ‌تر خود هستند، ابراز ناامیدی کرد. شهر باخموت در شرق، جایی که درگیری ها به مدت 10 ماه ادامه داشته است، یک میدان جنگ خونین برای هر دو طرف بوده است.

هر بار که می شنویم که عرضه تسلیحات وعده داده شده به تعویق می افتد، هر بار که در مورد نوع تسلیحات برای اوکراین، در مورد برد یا سایر ویژگی های کیفی تردید وجود دارد – هر بار که این بدان معناست که سربازان اوکراینی جان خود را می دهند. زلنسکی در سخنرانی شبانه خود در روز دوشنبه به ملت گفت.

آقای آستین روز دوشنبه با بن والاس، وزیر دفاع بریتانیا در واشنگتن دیدار کرد. آقای والاس نسبت به “تحرک” میدان نبرد اوکراین خوش بینی پیش بینی کرد، اما هشدار داد که جنگ احتمالا تا سال آینده ادامه خواهد داشت.

آقای آستین روز چهارشنبه با همتای سوئدی خود، پال جانسون، ملاقات کرد و ابراز امیدواری کرد که این کشور بتواند تا اواسط تابستان به ناتو بپیوندد.

سوئد همسایه فنلاند است که مرز طولانی با روسیه دارد و این دو سال گذشته پس از تهاجم روسیه به اوکراین برای عضویت کامل در ناتو با هم متحد شدند. با این حال، سوئد ماه گذشته در حاشیه قرار گرفت، زمانی که پارلمان ترکیه آخرین تاییدیه لازم را برای ائتلاف به فنلاند داد، اما آن را از سوئد دریغ کرد، زیرا رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهور ترکیه، سوئد را به پناه دادن به شخصیت‌های کرد متهم کرد که او را تروریست می‌داند. .

روز جمعه، آقای آستین مذاکراتی را در پایگاه هوایی رامشتاین در آلمان با مقامات بیش از 40 کشور، گروهی که به عنوان گروه تماس اوکراین شناخته می شود، رهبری خواهد کرد. این گروه در سال گذشته به طور منظم در این پایگاه برای گفتگو و هماهنگی کمک های نظامی و بشردوستانه به اوکراین ملاقات کرده است.

این گفتگوها احتمالاً بر ارسال تسلیحات بیشتر به اوکراین متمرکز خواهد بود، زیرا ماه‌هاست که گفته می‌شود سربازان برای دریافت مهمات و استفاده از گلوله‌های توپ سریع‌تر از آن چیزی که متحدانش می‌توانند تولید و عرضه کنند، گرسنه هستند. این ادعاها با اسناد افشا شده اطلاعاتی آمریکا که در ماه جاری به طور گسترده منتشر شد، تأیید شد.

بر اساس بیانیه وزارت دفاع ایالات متحده، آقای آستین روز دوشنبه با اولکسی رزنیکوف، وزیر دفاع اوکراین برای “بحث اولویت ها” پیش از نشست در رامشتاین صحبت کرد.